TYLE ZYSKU ILE ODZYSKU - ŚWIECE ZAPACHOWE
Knot drewniany Wosk kokosowy

Wosk kokosowy

               

                                     UWAGA! 

Prawie każdy olej może być zamieniony w wosk, co oznacza, że istnieją setki możliwości wyboru wosku do świecy. Dlaczego zatem wosk kokosowy? 
wosk kokosowy

Świece kokosowe bez parafiny czy to możliwe?

 JASNE!

Wosk kokosowy to odnawialny surowiec, do którego uprawy nie używa się pestycydów, ani nawozów sztucznych. Roślina ta jest wyjątkowo odporna na nawozy. I bez tego świetnie sobie radzi. Świece z wosku kokosowego mają wspaniały zapach i są czysto palące się, co oznacza, że nie wytwarzają szkodliwych produktów podczas palenia.                                                                           Wosk kokosowy jest również jednym z najwolniej spalających się wosków, co oznacza, że Twoja świeca będzie trwać do 50% dłużej niż tradycyjna świeca na bazie parafiny. 

KORZYŚCI Z WOSKU KOKOSOWEGO 

Istnieje spora liczba benefitów płynących z używania wosku kokosowego do produkcji świec. 

WOSK KOKOSOWY JEST ZRÓWNOWAŻONY 

Parafina jest najbardziej powszechnym oraz popularnym materiałem do produkcji świec. Wosk ten jest produkowany z paliw kopalnych, wiąże się to z wieloma problemami. Wśród nich są toksyczne opary, ciężka sadza, a także fakt, że paliwa kopalne przyczyniają się do globalnego ocieplenia! 

Parafina jest jednym z najmniej zrównoważonych wosków, wiele innych wosków również nie jest zbyt korzystnych dla środowiska.Wosk palmowy pali się czysto i ma wiele cech, które czynią go odpowiednim do palenia świec. Jednak pomimo tego, że pochodzi z odnawialnego źródła, jest okropny dla środowiska. Dzieje się tak z powodu ogromnej ilości lasów w Amazonii i innych wrażliwych miejscach, które zostały spalone, aby zrobić miejsce dla farm oleju palmowego. 

Z drugiej strony, orzechy kokosowe nie wymagają pestycydów ani nawozów do wzrostu, zbierane są ręcznie, co eliminuje potrzebę stosowania ciężkich maszyn. Choć kokosy mogłyby w końcu być uprawiane w sposób niezrównoważony, obecnie są uprawiane bardzo ostrożnie przez małe, niezależne gospodarstwa.  

 WOSK KOKOSOWY MA DOSKONAŁY ZAPACH 

Wosk kokosowy jest podatny na rozpuszczanie zapachu. To sprawia, że jest świetnym wyborem dla osób ceniących sobie wyjątkowy zapach świecy. 

Wosk kokosowy- zapach
           WOSK KOKOSOWY JEST CZYSTY W SPALANIU 

Nikt nie lubi sadzy, dlatego dymiąca świeca nie jest korzystną cechą. Na dodatek, niektóre rodzaje wosku  (takie jak parafina), mogą powodować szereg problemów zdrowotnych związanych z ich dymem- problemy układu oddechowego. 

Wosk kokosow jest nietoksyczny i wolno palący się. Wosk kokosowy ma jeden z najdłuższych czasów palenia i nigdy nie pozostawia sadzy w domu. 

WOSK KOKOSOWY VS. WOSK SOJOWY 

Istnieje kilka wosków, które są powszechnie używane jako bezpieczna alternatywa dla parafiny. Jednym z tych rodzajów jest wosk sojowy.                  Wosk sojowy jest wytwarzany z oleju sojowego. Został opracowany w 1996 r. przez Uniwersytet Purdu. 

Wosk kokosowy

Ich odkryciem okazał się wosk sojowy, który teraz cieszy się zwiększoną popularnością. Choć soja jest wytwarzana z odnawialnego surowca, nie zawsze jest uprawiana w sposób zrównoważony. Wiele soi uprawia się w podobny sposób jak olej palmowy, wypalając lasy deszczowe, aby zrobić miejsce dla pól soi.                             Zrównoważona soja jest dostępna, a uprawiana w sposób zrównoważony jest doskonałym surowcem. Jeśli chodzi o spalanie, wosk sojowy spala się nieco szybciej niż kokosowy i nie przenosi tyle zapachu. 

Wosk kokosowy posiada wiele zalet, ale ma też wady. Wosk kokosowy powraca do stanu ciekłego w stosunkowo niskiej temperaturze.                 

Sprawia to, że jego wada może okazać się główną zaletą, ponieważ rozpuszcza się w temp. ciała.                                    Jest idealny do masażu.                                                                                                                                                                                        Trzeba mieć to na uwadze zamawiając świece w upalne dni.                        

świece kokosowe

Obserwuj nas na naszych socjalach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.