TYLE ZYSKU ILE ODZYSKU - ŚWIECE ZAPACHOWE
CBD

Marihuana, a dzieci. Czego uczyć dzieci o CBD?

Na wstępie pragniemy zaznaczyć, że ten wpis jest poświęcony THC (marihuana) , nasze świece zawierają 300mg CBD full spectrum- w pełni bezpieczna i legalna substancja. Ten wpis ma charakter informacyjny i nie może diagnozować ani leczyć chorób lub schorzeń.

Czy szczerość w kwestii marihuany może uchronić dzieci przed uzależnieniem/ cierpieniem? 

Oto co musisz wiedzieć o rozmowach z dziećmi na temat popularnej “trawki”. Większość dzieci i nastolatków nigdy nie dowie się o prawdziwych zagrożeniach związanych z używaniem marihuany.  

Mam całą listę faktów, których warto nauczyć swoje dzieci o marihuanie.  Ale zanim zagłębimy się w szczegóły, zajmijmy się innym bardzo ważnym tematem. 

świeca cbd

 

Proszę, porozmawiaj ze swoimi dziećmi o historii chorób psychicznych w twojej rodzinie. 

Młodzież jest bardziej narażona na ryzyko z powodu nierozwiniętych mózgów 

Legalna marihuana jest bezpieczna dla większości dorosłych, ALE, nastolatki są bardziej narażone na ryzyko, ponieważ ich mózgi są niedojrzałe i nierozwinięte. Badania wskazują, że istnieje niewielka część populacji, która powinna zachować większą ostrożność przy używaniu marihuany. 

  

Schizofrenia i psychoza 

Dzieci muszą znać historię swojej rodziny 

♠ Choroby psychiczne i marihuana to dwa trudne tematy do omówienia.

♣ Choroby psychiczne są często ukrywane przez rodziny z powodu piętna, jakie są z nimi związane.  (podobnie jak marihuana)

Dzieci MUSZĄ jednak znać historię chorób psychicznych w swojej rodzinie, aby móc podejmować bezpieczne i odpowiedzialne decyzje dotyczące używania konopi (zarówno w wieku młodzieńczym, jak i dorosłym). 

 Jeśli twoje dziecko ma w rodzinie historię schizofrenii (lub innej choroby związanej z psychozą), PROSZĘ upewnij się, że jest świadome związku pomiędzy marihuaną a psychozą.  

Musimy rozmawiać o trawce z naszymi dziećmi.

Niezależnie od tego, czy masz w rodzinie historię chorób psychicznych, czy nie, porozmawiaj o marihuanie ze swoimi dziećmi. a

 

Ale zanim powrócicie do edukacji z czasów waszej młodości – pamiętajcie, że fakty drastycznie się zmieniły. Niestety, jeśli chodzi o edukację na temat marihuany w szkołach, to, czego uczy się większość dzieci, jest niepokojąco niedokładne. 

Dzieci wciąż uczone są propagandy. “Fakty” podawane w podręcznikach na temat marihuany są niebezpiecznie przestarzałe. To ciągłe rozprzestrzenianie dezinformacji wyrządza naszym dzieciom niedźwiedzią przysługę. Prosimy przekazujcie rzetelne informacje swoim dzieciom. 

Jak wytłumaczyć dzieciom dezinformację? 

Mylące jest, gdy dzieci uczone są jednej rzeczy w domu, a innej w szkole.  Napisałem ten artykuł dla Ravishly i wyjaśnia on, co mówię mojemu synowi o marihuanie. 

Dlaczego powinieneś być skąpy w używaniu terminu "narkotyki"? 

Termin „narkotyki” jest potężny.  I tak powinno być.  Narkotyki takie jak kokaina, meta-amfetamina i heroina są niebezpiecznie uzależniające i potencjalnie śmiertelne. 

Marihuana, a dzieci. Czego uczyć dzieci o CBD?

Swobodne podejście do tych niebezpiecznych narkotyków może prowadzić do zniszczenia życia.  Ostrzeżenia dotyczące tych narkotyków muszą być mocne. 

Nastawienie społeczne do marihuany szybko się zmienia; edukacja narkotykowa musi podążać za tym trendem. 

Ponieważ coraz więcej osób przyznaje się do regularnego używania marihuany, stereotyp ćpuna zaczyna odchodzić do lamusa. Większość użytkowników marihuany prowadzi normalne, szczęśliwe życie. 

Dla większości ludzi – legalne używanie marihuany jest bezpieczniejsze niż alkohol.  Marihuana nie jest tak niebezpiecznym narkotykiem, jak wmawiano nam w ramach DARE.  Dzieci MUSZĄ zrozumieć to rozróżnienie. 

Czy marihuana jest uzależniająca? 

Nikt nigdy nie zmarł z powodu przedawkowania marihuany. Porównaj to z 18,893 zgonami z powodu przedawkowania leków przeciwbólowych na receptę lub 29,001 zgonami związanymi z zatruciem alkoholem odpowiednio w 2014 i 2013 roku. 

  

świeca cbd
Marihuana jest uzależniająca. 

Około 9% użytkowników może uzależnić się od marihuany.  Ta statystyka jest podobna do tego, jak wielu mężczyzn pijących alkohol staje się alkoholikami. 

Odstawienie marihuany nie jest śmiertelne jak w przypadku alkoholu. Odstawienie marihuany dla dorosłych jest jak rezygnacja z kawy.

Uzależnienie od czegokolwiek może być wyniszczające dla nastolatków. 

Fakty

♥ Marihuana jest substancją kontrolowaną. 

♥ W niektórych państwach, marihuana jest lekiem przepisywanym przez lekarza. A w innych, marihuana jest regulowana jak alkohol i tytoń – dozwolona tylko dla dorosłych. 

♥ W niektórych państwach, marihuana jest całkowicie nielegalna. W Norwegii jest absolutny zakaz sprzedaży artykułów zawierających THC, nawet śladowe ilości. 

                Mity

♦ Używanie marihuany nie powoduje, że ludzie sięgają po inne narkotyki. Nie każdy ćpun zaczynał od marihuany, tak jak nie każdy alkoholik nie zaczynał od piwa. Ważne jest, aby zachować UMIAR i ZDROWY ROZSĄDEK. 

♦ Większość użytkowników marihuany prowadzi normalne życie. Pomysł, że marihuana powoduje, że ktoś sięga po inne narkotyki jest propagandą. 

Prawdziwe niebezpieczeństwa związane z marihuaną 

Wszystkie substancje niosą ze sobą niebezpieczeństwa.  Oto niektóre z niebezpieczeństw związanych z marihuaną dla dzieci.

◊ Duże ilości marihuany mogą zmienić percepcję, powodując, że użytkownicy nie będą w stanie rozpoznać niebezpiecznych sytuacji.

◊ Bardzo łatwo jest zażyć za dużo, co może powodować ataki paniki i sprawiać, że czujesz się jakbyś umierał.

◊ Krótkotrwałe efekty dużych ilości THC mogą negatywnie wpływać na pamięć krótkotrwałą i aktywne uczenie się.

Różni ludzie reagują różnie, na różne ilości i odmiany. 

◊ Marihuana wpływa na chemię mózgu i nie jesteśmy pewni, jak wpływa na mózg nastolatków.

◊ W BARDZO rzadkich przypadkach, marihuana może wywołać początek psychozy.

◊ Marihuana z niewiadomego źródła może być naszpikowana innymi szkodliwymi narkotykami i chemikaliami. 

Palenie jakiejkolwiek substancji, w tym marihuany, może powodować problemy z oddychaniem – chodzi o dym, a nie o marihuanę. 

Używanie marihuany w Polsce jest nielegalne 

Rekreacyjne używanie marihuany  jest nielegalne. Łamanie prawa pociąga za sobą konsekwencje:  

  • Utrata prawa jazdy. 
  • Grzywny 
  • Czas spędzony w więzieniu 
  • Zawieszenie/wydalenie z zawodu 
  • Wydalenie ze szkoły, kluby sportowego, 
  • Lub inne nieprzyjemne sankcje 
Jak żyć

♦ Podziel się swoimi przekonaniami 

♦ Naucz ich swoich wartości w odniesieniu do alkoholu, seksu, hazardu i marihuany. 

♦ Bądź szczery, powiedz im, co czujesz. 

♦ Bądź realistą – obecne nastawienie społeczne szybko się zmienia. 

świeca cbd

Dlaczego ta rozmowa nie może czekać 

W ciągu ostatnich 50 lat, społeczna akceptacja marihuany dramatycznie wzrosła.  Sondaż Gallupa z 1969 roku wykazał, że tylko 12% respondentów uważa, że marihuana powinna być zalegalizowana; w 2015 roku liczba ta wzrosła do 58%, a 68% millenialsów opowiedziało się za legalizacją.  Nie oczekuję, że te statystyki zmienią twoje zdanie na temat marihuany, ale mam nadzieję, że powszechna akceptacja pobudzi cię do działania.  Biorąc pod uwagę, że prawie połowa kraju ma dostęp do medycznej marihuany, rozmowa z dziećmi na temat marihuany jest ważniejsza niż kiedykolwiek. 

Obserwuj nas nas naszych socjalach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.