TYLE ZYSKU ILE ODZYSKU - ŚWIECE ZAPACHOWE
Knot drewniany

Który knot warto wybrać?

CZY BAWEŁNIANE KNOTY SĄ LEPSZE OD DREWNIANYCH? 

knot
 Knot bawełniany

Jest zdecydowanie bardziej powszechny na sklepowych półkach. Dzieje się tak z powodu niskiej ceny oraz dobrych właściwości knota. Plecione knoty są łatwe do pierwszego jaki kolejnego zapalenia.  

Oczywiście, bawełniane knoty mają też wady. Bawełniane knoty mogą być zanurzane w parafinie, a nawet w metalach ciężkich (cynk lub ołoów), w celu uzyskania właściwości łatwiejszego zapalenia. Jeśli martwisz się o substancje chemiczne, które mogą być uwalniane podczas palenia świecy nie polecamy knotów bawełnianych. Knoty te produkują sadzę, natomiast problem ten nie występuję w przypadku drewnianych knotów. 

UTRZYMANIE TWOJEGO KNOTA 

Zarówno knot bawełniany jak i drewniany są łatwe do pierwszego zapalenia. Dopiero po pierwszym paleniu, konserwacja staje się problemem dla użytkowników świec. Po pierwszym paleniu, oba knoty wymagają konserwacji, ale sposób różni się od siebie w zależności od rodzaju materiału.  

W przypadku bawełnianych knotów, konserwacja polega na przycinaniu knota za każdym razem, gdy zapalasz świecę. Przycinanie knota prawidłowo jest ważne, ponieważ zmniejszy ilość sadzy, którą wyrzuca świeca i pomoże w utrzymaniu stałego, niskiego płomienia. 

Drewniane knoty również muszą być przycięte, aby uzyskać jak najwięcej ze świecy, muszą być przycięte jeszcze krócej. Drewniany knot musi być przycięty, aby palić się dobrze i wytwarzać ładny płomień. Drewniany knot nigdy nie powinien być dłuższy niż 3/4mm dla bezpieczeństwa. 

świece sojowe z drewnianym knotem

Przy odpowiednim przycięciu, drewniany knot ma prawdziwą zaletę w porównaniu z knotami bawełnianymi, ponieważ będzie się palił czyściej nawet w porównaniu z prawidłowo przyciętym knotem bawełnianym. Oznacza to, że jeśli martwisz się o sadzę lub czarny dym, lub po prostu chcesz cieszyć się świecami bez martwienia się o to, ile węgla wytwarzają, powinieneś wybrać drewniane knoty!

CZY DREWNIANE KNOTY SĄ BARDZIEJ ZRÓWNOWAŻONE NIŻ BAWEŁNIANE? 

świece z drewnianym knotem

 

Jeśli Twoim głównym kryterium przy wyborze świecy, jest wybranie tej, która jest tak zrównoważona, jak to tylko możliwe. Prawdopodobnie wziąłeś pod uwagę pojemnik i rodzaj woskuale to, jaki rodzaj knota wybierzesz, również może mieć znaczenie.  

Ogólnie rzecz biorąc, drewniane knoty są bardziej zrównoważone niż knoty bawełniane. Dzieje się tak częściowo dlatego, że łatwiej jest śledzić zrównoważony rozwój drewnianego knota poprzez instytucje akie jak: Forest Stewardship Council. Dla porównania, knoty bawełniane są mniej zrównoważone, nawet jeśli są produkowane według norm i ograniczeń. 

 

Niektóre knoty bawełniane, nawet te w 100% organiczne, są zanurzane w parafinie lub metalach ciężkich (niektóre mogą nawet zawierać ołów lub cynk), aby ułatwić ich zapalanie. Chociaż ilość użytej parafiny jest bardzo mała, to nadal jest to paliwo kopalne.  

knot

Jeśli zdecydujesz się na świecę z bawełnianym knotem, wybierz taką, której knot jest wykonany w 100% z bawełny i nie zawiera szkodliwych suplementów.  

Drewniane knoty zazwyczaj nie mają tych problemów, ponieważ są to po prostu kawałkiem drewna specjalnie dociętym, aby mogły być używany jako knot. Jeśli chodzi o zrównoważony skłąd, są one wyraźnymi liderem wśród innych knotów. 

 KTÓREGO KNOTA POWINIENEM UŻYWAĆ? 

To, który rodzaj knota preferujesz jest kwestią osobistych preferencji! 

Zarówno drewniany jak bawełniany knot wykonują swoje zadanie, spalania wosku świecy w sposób perfekcyjny.  

świece sojowe z drewnianym knotem

Jeśli podoba Ci się idea małego ogniska z delikatnymi trzaskami drewna, to knot drewniany może być Twoją ulubioną pozycją. Jeśli wolisz bezproblemową świecę, którą możesz zapalić i zapomnieć o niej, bawełniany knot jest prawdopodobnie dla Ciebie. 

Jeśli nadal nie jesteś pewien, który knot jest dla Ciebie zastanów się i odpowiedz sobie na te pytania: 

Czy uważasz, że kojący trzask drewnianego knota jest wart pielęgnacji, której potrzebuje?

Czy uważasz, że łatwość użycia bawełnianego knota jest warta obaw związanych z ochroną środowiska i zdrowia? 

Jest wiele do rozważenia. Każdy knot ma unikalne zalety i wady, które sprawiają, że wybór jest kwestią indywidualną.  

Obserwuj nas nas naszych socjalach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.