TYLE ZYSKU ILE ODZYSKU - ŚWIECE ZAPACHOWE
Knot drewniany

Drewniane knoty- korzyści

Jeżeli jesteś miłośniczką/ miłośnikiem świec to na pewno podczas wyboru świecy zastanawiasz się nad rodzajem słoiczka czy wosku. Ale czy zastanawiałaś/łeś się kiedykolwiek nad rodzajem knota? 

drewniane knoty

Większość świec, które możesz dostrzec na sklepowych półkach wyposażone są w tradycyjny, knot bawełniany.                              Na dzień dzisiejszy jest tylko jedna szeroko stosowana alternatywa – knot drewniany. Knoty te zyskują szybko na popularności dzięki korzyścią, które dają użytkownikom świec. 

 CZYM SĄ DREWNIANE KNOTY? 

Drewniane knoty to paski lub rurki z drewna, stworzone specjalnie do użytku jako knoty do świec. Mogą być wykonane z różnych rodzajów drewna . Wiele ludzie używających świece z drewnianymi knotami zauważyło miękkie trzaski i szerokie światło. Te czynniki mogą zrelaksować! 

Drewniany knot ogrzewa wosk równomiernie, pomaga osiąganąć bardziej równomierne spalenie wosku. Drewniane knoty mają wiele korzyści, mają też kilka wad.

Knoty te mogą się dłużej zapalić i jest bardziej prawdopodobne, że zostaną zgaszone przez nagły podmuchy wiatru. 

drewniane knoty

   Drewniane knoty 

Są bardziej zrównoważone niż knoty bawełniane, ponieważ tysiące knotów można uzyskać z jednego drzewa, ponad to palą się czyściej niż knoty bawełnian.

Świece z knotów drewnianych wytwarzają mniej sadzy niż tradycyjne knoty.  

       KORZYŚCI Z DREWNIANYCH KNOTÓW 

Świece z kotem drewniany mogą dziwić na pierwszy rzut oka, ale są jednym z najlepszych sposobów, aby cieszyć się świecą. 

 POLEPSZONA  ATMOSFERA 

Świece są idealnym wyborem w pomocy stworzenia odpowiedniej atmosfery, kawałek drewna zanurzony w wosku spotęguje doznania. Ciepły blask i zapach są głównymi czynnikami, które bierzemy pod uwagę decydując się na świecę, oba te czynniki wpływają na atmosferę. Świeca z drewnianym knotem dodaje jednak trzeci wymiar potęgując odczucia.

 Po zapaleniu, drewnianego knota można usłyszeć delikatnie trzaski, przypominające te z kominku. Przyjemne dźwięki mogą uspokoić i zrelaksować tak samo jak ciepły blask i przyjemny zapach naszych świec.

   CZYSTSZE PALENIE 

 

Jeśli kochasz naturalne świece, prawdopodobnie szybko przekonałeś się, że nie przepadasz za sadzą, która uwalnia się podczas spalania parafiny lub knotów bawełnianych.          Świece na bazie parafiny są szczególnie znane z brudnego spalania. 

świece z drewnianym knotem

Oczywiście, toksyny uwalniane przez świece niskiej jakości również stanowią problem, a bawełniane knoty mogą być czasami naszpikowane metalami ciężkimi (takimi jak cynk czy ołów), które następnie przedostają się do atmosfery i naszych płuc. Bawełniane knoty często są zanurzane w parafinie, aby łatwiej było je zapalić.

Knoty drewniane nie tylko zmniejszają ilość sadzy przedostającej się do atmosfery, ale również nie są nasączane niczym, co mogłoby pomóc im pozostać zapalone.

świece z drewnianym knotem
ZRÓWNOWAŻONIE 

Globalne ocieplenie jest na ustach wszystkich ludzi, ponieważ jego skutki są widoczne każdego dnia. Wielu z nas szuka bardziej zrównoważonych wyborów w produktach, które kupujemy, nawet w czymś tak prostym jak wybór świecy.

Wybór świecy nie musi być zły dla środowiska.

Dziś wybierając świece możesz zdecydować o rodzaju naczynia lub wosku. Natomiast sam wybór knota nie był możliwy. Aż do dziś! Korzyści z knota drewnianego są wyraźniejsze niż kiedykolwiek.                                                                                                   Bawełna ma złą reputację wśród ekologów! Z powodu poważnych wymagań, jakie stawia środowisku. Pole bawełny potrzebuje tysięcy litrów wody. Bawełna to jeden z najbardziej intensywnych chemicznie produktów rolnych uprawianych na świecie.                 Według amerykańskiego Departamentu Rolnictwa, każdego roku na polach bawełny w samych Stanach Zjednoczonych stosuje się 84 miliony funtów pestycydów oraz dwa miliardy funtów nawozów.

Drewniane knoty, z drugiej strony, mogą być znacznie bardziej zrównoważonym wyborem. Wiele knotów drewnianych jest pozyskiwanych przy użyciu zrównoważonych metod leśnych, a tysiące knotów można uzyskać z jednego drzewa, bez potrzeby zużywania tak dużej ilości wody. 

Ogólnie rzecz biorąc, drewniane knoty są wspaniałym sposobem, aby Twoje świece były bardziej zrównoważone. W połączeniu z wyborem przyjaznego dla środowiska pojemnika nadającego się do recyklingu lub wielokrotnego użytku oraz wosku, znajdziesz je w naszym sklepiku. Twoja świeca może mieć bardzo mały wpływ na środowisko, zwłaszcza w porównaniu do świecy parafinowej z bawełnianym knotem. 

DREWNIANE KNOTY SĄ WARTE ROZWAŻENIA 

Istnieje wiele różnych zalet świec z drewnianym knotem.          Te wciąż niedoceniane knoty tworzą szeroki, ciepły płomień, na który przyjemnie jest patrzeć.

Drewniane knoty są stosunkowo nowe w branży, więc to zrozumiałe, jeśli jeszcze nie jesteś z nimi zaznajomiony. Mamy doczynienia z bawełnianymi knotami już od dawna, drewniane knoty zawsze były nieco z boku.                              Na szczęście ten nowy rodzaj knota ma wiele do zaoferowania i jest to coś, co wszyscy powinniśmy spróbować!

Odwiedź nas na naszych socjalach 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.