Zmień hasło

Your search results

Kulinarnie
Położenie Green Night Apartments, czyli Śródmieście Płd., gwarantuje bliski dostęp do atrakcji kulturalnych, rozrywkowych oraz kulinarnych. W odległości 400 m znajduje się pl. Zbawiciela, gdzie można skosztować kuchni francuskiej w Bistro Charlotte (www.bistrocharlotte.pl), tajskiej w Tuk Tuk (www.tuktuk.com.pl), japońskiej w Izumi sushi (www.plac-zbawiciela.izumisushi.eu) i innych łącznie z wegetariańskimi smakami w Wegeguru (www.wegeguru.pl).

Kulturalnie
W odległości 100 m od Green Night Apartments położony jest najpiękniejszy obiekt parkowo – pałacowy w Warszawie – Muzeum Łazienki Królewskie (www.lazienki-krolewskie.pl). Ten zielony zakątek przyciąga swoim pięknem zwiedzających, turystów oraz pragnących odetchnienia od zgiełku miasta mieszkańców stolicy. Podziwiać tu można piękną architektuę Pałacu na Wyspie, Starj Oranżerii Królewskiej czy Podchorążówki. Przyjemnie jest posłuchać muzyki Chopina (w okresie od VI-IX) siedząc na zielonej trawie przy odbijającym się w tafli wody pomniku kompozytora.

Wzdłuż Łazienek Królewskich (al. Ujazdowskie) oraz w stronę ul. Nowy Świat zlokalizowane są piękne budynki ambasad, ministerstw i innych instytucji państwowych. Spacer Traktem Królewskim jest nie lada gratką dla fascynatów architektury. Po drodze można spocząć na kawę w eleganckich restauracjach czy kawiarniach, których w tej lokalizacji jest wiele.

Rozrywkowo
Stolica oferuje wiele uciech dla dla każdego kto ma ochotę z nich skorzystać. Tuż za rogiem budynku Ministerstwa Spraw Zagranicznych na ul. Litewskiej znajduje się Teatr Syrena (www.teatrsyrena.pl), a za pl. Zbawiciela na ul. Mokotowskiej 13 (5 min. spacerem) Teatr Współczesny (www.wspolczesny.pl). Nieco dalej przy ul. Foksal 16 znajdziecie Państwo gorącą rewię w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej (www.teatr-sabat.pl). W zasięgu dłużego spaceru jest Muzeum Narodowe (www.mnw.art.pl), ul. Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście zwieńczone warszawską starówką.